Türkiye'de İlk “Avrupa Standardı Sertifikası“ MPG'nin

Türkiye'de İlk “Avrupa standardı sertifikası“ MPG'nin
 
 Bera Holding kuruluşu olan MPG Makine, Türkiye'nin önemli vinç üreticileri arasında yer alıyor. MPG Makine'nin ana üretimi araç üstü monteli katlanır bomlu hidrolik vinçler, teleskopik bomlu mobil vinçler, ağaç sökme dikme makineleri ve insan kaldırma platformlarından oluşmaktadır. Katlanır bomlu vinçte Kuzey Avrupa, Afrika, Asya ve Türki Cumhuriyetler firmanın şu anki mevcut pazarları arasındaki yer alırken, Hindistan ve İsrail pazarlarına yönelik proje bazlı çalışmalar devam ediyor. Sivil kullanımlar haricinde askeri kullanıma yönelik de ürün geliştirme çalışmaları yapan MPG Makine, farklı ihtiyaçlara ve taleplere karşı sunduğu çözümlerle savunma sanayisine ana ve alt yüklenici olarak katkıda bulunmaktadır.
 
 
60 Metrelik Katlanır Bomlu Vinç
 
Mühendislik, yazılım kabiliyeti ve Ar-ge çalışmaları sayesinde ürün geliştirme anlamında önemli yol kateden MPG Makine, gerek yurt içi gerekse de yurt dışı projelerde oldukça iyi sonuçlar almaktadır. Üretim anlamında çıtayı yükseğe taşımak için çalışan firma, şimdilerde dünyanın en yüksek metrajlı katlanır bomlu vinçlerinden birini üretti. Toplam yük momenti 430 ton metre, hidrolik uzanma mesafesi ise 60 metre olan bu vinç, yüksek donanımlı olarak Avrupa ve İsrail pazarlarına özel tasarlandı. Vinci ön plana çıkaran aktif denge kontrol, aktif yük kaldırma diyagramı, diagnostik, hata ayıklama, uzaktan yazılım güncelleme gibi birçok özellik var. İlk üretimi ve teslimatı gerçekleştirilen vinç, pazarda büyük ilgi gördü. Avrupa'da araç üstü vinç talepleri değişmeye başladı; ancak Avrupalı üreticiler yüksek kapasiteli araç üstü katlanır bomlu vinç üretmiyor. Bu ürün de firmanın Avrupa pazarında rekabet etmesine imkan sağlayacak modellerden biri olacak.
 
 
MPG Makine Başarısını EN 280 Sertifikasıyla Taçlandırdı
 
İnşaatların yükselmesi hem kapasite hem de metrajların artması ihtiyacını beraberinde getiriyor. Bu durum vinç sektörünün gelişmesine imkan sağlıyor. Gelişen pazarın belirleyicilerinden biri olarak MPG Makine, ürün gamındaki tüm makineleri standartlar doğrultusunda geliştirmektedir. Bu doğrultuda tüm aşamaları tamamlanan ve dünyada sadece birkaç vinç üreticisinde olan EN 280 Avrupa standardı sertifikası, Danimarka Teknoloji Enstitüsü tarafından MPG Makine'ye verildi ve bunu Türkiye'de alabilen ilk firma MPG Makine oldu. EN 280 sertifikalı vinçler, insan kaldırma platformu olarak da kullanılabilmektedir.
 
 
Hindistan'daki Ağaçları MPG Makine Taşıyor
 
Dünyada imalatı ilk defa MPG Makine tarafından gerçekleştirilen sonsuz dönerli tip AC 230 DASD ağaç sökme dikme makinesi, ilk olarak kamu kuruluşlarının ve belediyelerin hizmetine sunulmuştur. “AC 230 DASD” dönerli tip ağaç sökme dikme makinesi, daha yeşil yarınlarımızın teminatı olan ve yetiştirilmesi onlarca yıl alan ağaçların zarar görmeden taşınmasında önemli görevler üstlenmişlerdir. Hali hazırda hemen hemen bütün büyükşehir ve il belediyelerinde, birçok büyük ilçe belediyesinde bu ürün hizmet vermektedir.
 
Ağaç sökme dikme makinesinin en son hizmete sunulduğu ülke Hindistan. Hindistan 605 milyon tonluk kömür üretimi ile dünyada üçüncü ülke konumunda. Dünya kömür tüketiminin %8'i Hindistan'a ait ve dünyada kömür tüketiminde üçüncü sırada. Hindistan elektrik üretiminin % 68'i kömürden sağlanıyor. Yine 60,6 milyar tonluk kömür rezervi ile dünyada üçüncü sırada. Kömür madenleri üzerinde bulunan ağaçların hepsi yakın zamana kadar kesilmekteydi (Yılda yaklaşık 3 milyon ağaç). Volvo Trucks Hindistan ile stratejik bir iş birliğine giren MPG Makine, sunmuş olduğu çevre dostu ağaç sökme dikme makinesiyle yeşili korumakta ve ağaçların gelecek nesillere miras bırakılmasını sağlamaktadır. Yapılan görüşmeler ve imzalanan iyi niyet anlaşması çerçevesinde önümüzdeki 3 yılda Hindistan'a büyük miktarda ağaç sökme dikme makinesi ihracatı hedeflenmektedir.